Obec Hozelec

Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 11,36 MB
Stiahnuté: 95×
Vložené: 25. 4. 2023

Oznámenie funkcií, zamestnaní, činností a majet.pomerov verej.funkcionára za rok 2023

Scan2024-04-25_081627.pdf
Typ súboru: PDF dokument, Velkosť: 1,58 MB
Stiahnuté: 4×
Vložené: 25. 4. 2024

Jozef Pavligovský

2. volebné obdobie
Štatutárny zástupca
Člen komisie správy majetku pri zastupiteľstve PSK

Hodnotenie predchádzajceho volebného obdobia:

Obec si dlhodobo stanovila za cieľ podieľať sa na projektoch, financovaných z eurofondov, podporou štátu alebo vlastných finančných zdrojov.

Obec v spolupráci s Podtatranskou vodárenskou spoločnosťouvybudovala PRÍVODNÝ KANALIZAČNÝ KANÁL  a obec bola  k nemu úspešne pripojená. V tejto etape bol zároveň vybudovaný PRÍVODNÝ VODOVODNÝ KANÁL.

V rámci rozvoja obce Hozelec sa vybudovalo MULTIFUNKČNÉ IHRISKO pre športové zložky a širokú verejnosť, DETSKÉ IHRISKO pri MŠ a to v spolupráci s Úradom vlády SR.

S podporou rezortu ministerstva vnútra SR obec získala auto HASIČSKÉ AUTO a PROTIPOVODŇOVÝ VOZÍK.

Z prostriedkov environmentálneho fondu bol úspešne realizovaný projekt „Zníženia energetickej náročnosti materskej školy“, kde zároveň prebehla rekonštrukcia širšieho rozsahu budovy.

Finančná pomoc prišla aj z Ministerstva financií SR pri spolufinancovaní zariadenia inventáruobecného úradu ako aj MONOGRAFIU OBCE, ktorá bola slávnostne vydaná dňa 25. 11. 2018.

Z vlastných prostriedkov bolo kompletne vymenené  a rozšírené verejné osvetlenie, vymenený verejný rozhlas, 580 m chodníka na Hlavnej ulici ,varovný systém obce a informačný systém – značenie ulíc.

Volebné obdobie - plány a vízie

Rekonštrukcia domu smútku - Splnené

Revitalizácia verejných zón - Rozpracované

Rekonštrukcia vnútorných priestorov materskej školy - Rozpracované

Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice - Splnené

Rekonštrukcia cesty - prioritne na Hlavnej ulici - Splnené

Dobudovanie verejnej kanalizácie na Hlavnej ulici - Splnené

Dokončenie pozemkových úprav obce Hozelec, príprava projektovej dokumentácie pre individuálnu výstavbu - Splnené

Pripraviť štúdiu obchvatu obce Hozelec - Rozpracované

Dobudovať optickú sieť v rámci celej obce - Rozpracované

Ako v predchádzajúcom, tak aj v tomto volebnom období sa snažíme plniť naše vízie a pracujeme na budovaní modernej obce.

Okrem vytýčených bodov, z ktorých sa nám už podarila veľká väčšina splniť, ako napr. rekonštrukcia Domu smútku, rekonštrukcia a kolaudácia hasičskej zbrojnice, generálna úprava havarijného stavu cesty 3. triedy na Hlavnej ulici, revitalizácia verejnej zóny – námestia z vlastných zdrojov, naše vízie a plány sme rozšírili a pracujeme na ich naplnení.

Z ministerstva financií SR sme dostali dotáciu na kamerový systém, čo pomôže výrazne zvýšiť bezpečnosť a ochranu majetku v našej obci.

S pomocou Podtatranskej vodárenskej spoločnostisme zrekonštruovali a vybudovali vodovod na Hlavnej ulici a z vlastných zdrojov sme vybudovali niekoľko metrov nového chodníka rovnako  na Hlavnej ulici.

Naše plány a vízie podliehajú nie len vlastnej iniciatíve, ale rovnako kvalitnej spolupráci a podpore Ministerstva vnútra SR, Ministerstva financií SR, Úradu vlády SR, Ministerstvu životného prostredia SR – envirofondu.

Výborná spolupráca počas nášho pôsobenia  je aj zo strany Prešovského samosprávneho kraja. Vďaka Vyššiemu územnému celku, sme dostali podporu vo viacerých projektoch, o ktoré obec žiadala.

Samospráva

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.
Voľne k stiahnutiu:

Voľby do NRSR 2023